Jak se připojit k online setkání?

4 DÍLNÝ ONLINE WORKSHOP

Průvodce pro přežití:
Jak v září rozjet montessori třídu

Praktický kurz pro montessori průvodce dětí ve věku 3-6 let

s Karen Pearce

2022

01.07.

17:30 - 21:30 h

08.07.

17:30 - 21:30 h

22.07.

17:30 - 21:30 h

29.07.

17:30 - 21:30 h

Zavřete oči a představte si začátek nového školního roku.

Jak se cítíte? Máte smíšené pocity?

Těšíte se, až se zase setkáte s vašimi dětmi?

Máte obavy z toho, jak proběhne adaptace nových dětí?

Máte obavy ze zaškolení nových kolegů?

Jak bychom vám mohli toto náročné období usnadnit?

Přihlaste se na kurz s Karen Pearce,

zkušenou mentorkou montessori průvodců!

CO SE NAUČÍTE?

Kurz je vytvořený a určený pro montessori učitele 3-6 tříd z jakýchkoliv tréninků, kteří chtějí prohloubit své znalosti a přejí si, aby jejich třída lépe fungovala.

 

Karen se s vámi během 4 setkání podělí o komplexní šestitýdenní program sestavený pro úspěšné zvládnutí začátku školního roku v montessori třídě. Tento program Karen vytvořila během společné praxe s AMI 3-6 trenérkou Hillou Patell. 

Program se skládá z postupů, výukových strategií, technik a jasné struktury, které je třeba aplikovat během prvních šesti týdnů. Poskytuje pevný základ pro každé dítě a třídní kolektiv jako celek. Je oporou učiteli, který v něm najde praktický návod pro dobrý start třídy.

Absolvování celého kurzu vám poskytne jistotu, budete totiž vědět, co se třídou od prvního dne dělat. Umožní vám se na vše připravit a tak vám ulehčí prvních šest týdnů ve škloce.

6 týdenní plán

začněte školní rok s připraveným plánem

nástroje

využívejte pedagogické nástroje a principy v praxi

strategie

získejte podporu a užitečné rady

záznamy

opakujte si a sledujte zameškané lekce

ROZVRH KURZU

01.07.

17:20 h

Přihlášení

17:30 h

Část 1

Jak se připravit na nadcházející školní rok

Workshop začneme reflexí cílů týmu na začátku školního roku. Jaké jsou naše odpovědnosti a role a proč jsou důležité? Jaké jsou dlouhodobé cíle pro děti a kde vidíme děti do pololetí? Je to proces reflexe, který vyžaduje, aby průvodce položil několik otázek sobě i svému týmu.

19:00 h

Přestávka

19:30 h

Část 2

Rozvrh pro prvních šest týdnů

Během této části získají účastníci podrobný rozpis rozvrhu (včetně role dospělého v něm), který je třeba implementovat během prvních šesti týdnů nového školního roku. Budeme diskutovat, jaké podmínky je třeba vytvořit, aby dětem umožnily uvědomit si, jaké mají svobody a jak mohou ve školce jednat s poznáním a odpovědností.

21:00 h

Otázky a odpovědi

08.07.

17:20 h

Přihlášení

17:30 h

Část 3

Umění pracovat se skupinou

Jak můžeme vnést kolektivní fázi, jak o ní mluvila Marie Montessori? Díky čemu se dítě zapojí a rozvíjí jak sebe, tak i sociální soudržnost? Jak podpoříme posílení obou psychologických rovin? Na tomto setkání se dozvíte mnoho výukových strategií, které podpoří učitele na začátku roku. Jako praktickou pomůcku pro využití ve třídě obdrží účastníci semináře seznam užitečných her.

19:00 h

Přestávka

19:30 h

Část 4

Chůze po linii

Je možné posunout naši společnost k vnitřnímu míru? Během tohoto setkání vám nabídneme experiment v podobě každodenní chůze po linii. Dostanete jednoduché techniky, které podporují jak sociální spolupráci, tak vlastní identitu.

21:00 h

Otázky a odpovědi

22.07.

17:20 h

Přihlášení

17:30 h

Část 5

Klíčové principy vývoje

Co je to pozornost a co od člověka vyžaduje, aby jí věnoval? Jak se chápání pozornosti projevuje ve výukových strategiích a v roli průvodce? Během tohoto sezení budou účastníci vyzváni, aby se na základě vlastních reálných zkušeností zamysleli nad vlivem klíčových vývojových principů na práci s dětmi.

19:00 h

Přestávka

19:30 h

Část 6

Pozornost a soustředění

Vrátíme se k základům a projdeme si první principy od Marie Montessori. Co v každém dítěti vidíme? Jak pozorujeme projevy pozornosti a jak právě tohle ovlivňuje předpoklady a reakce dospělého? Účastníci se při zkoumání tohoto tématu budou řídit 12 bodovým plánem Dr. Montessori.

21:00 h

Otázky a odpovědi

29.07.

17:20 h

Přihlášení

17:30 h

Část 7

Vývoj možnosti volby

Poslední den semináře se účastníci zamyslí nad tím, jaká rozhodnutí člověk činí. Co je to vědomá volba? Jak podporujeme rozhodování u dětí ve školce? Jaká je role a odpovědnost dospělého?

19:00 h

Přestávka

19:30 h

Část 8

Prezentace

Na závěr workshopu se zaměříme na význam prezentace. Účastníci budou vedeni k zamyšlení nad hodnotou a významem tzv. bodů zájmu pro podporu rozvoje koncentrace. Proč nabízíme dítěti tyto body zájmu? Jaké důsledky to má pro dítě ve vztahu k posilování jeho vůle, prodlužování doby soustředění pro rozvoj osobnosti?

21:00 h

Otázky a odpovědi

Budete odcházet s hlubším porozuměním teoretických principů a s mnoha technikami a strategiemi, které budete moci využít hned na začátku školního roku.

Změní vám to život!

VSTUPENKA

POSLEDNÍ VÝZVA
4 150 Kč
na osobu
Záznamy jsou v ceně! Sledujte je do 31. října 2022.

ZAREGISTRUJTE SE JIŽ NYNÍ!

Tento workshop začíná za

JAZYK

  • Angličtina
  • Tlumočení do: češtiny

ONLINE NA ZOOMU

  • Certifikát o účasti vystavený Montessori Institutem Praha
  • Akreditace MŠMT ČR

ZÁZNAMY

  • V angličtině a češtině
  • Dostupné do 31. října 2022

Zpětná vazba od účastníků kurzu "Jak v září rozjet montessori třídu" (2021)

Skvelá lektorka, ktorá má všetky teoretické znalosti pretavené do bohatej praxe a vie ich dobre odovzdať poslucháčom.
Líbilo se mi, že se s námi Karen podělila o své skutečné životní zkušenosti, protože pro mě bylo snadné se s nimi ztotožnit a pochopit jejich situace.
Karen Pearce je pre mne zárukou kvality a spôsobu práce, ktorý chcem nasledovať.

Jmenuji se Karen Pearce,

Jsem hlavní metodičkou ve škole "The Montessori Place" v Brightonu ve Velké Británii, kde vedu průvodce třídy 3-6 let. Mám 30 let zkušeností v oblasti předškolního vzdělávání. Lektoruji a vedu workshopy po celé Evropě. Přednáším téma umění pozorování dětí v post-diplomovém programu, který pořádá "Maria Montessori Institute London".

POTŘEBUJETE VÍCE INFORMACÍ?

Pokud máte otázky, neváhejte se na nás obrátit.